Mozart - pianokwartetten, Musica Amphion / Pieter-Jan Belder
zondag 16 Februari

De klavierkwartetten van Mozart ontstonden in de jaren 1785/1786 en behoren tot het beste wat voor deze minder vaak voorkomende instrumentatie gecomponeerd is. In feite kan men spreken van miniatuur pianoconcerten waarbij het woord miniatuur dan vooral slaat op de minimale bezetting. De piano speelt vooral een solistische rol waarbij het strijktrio fungeert als klein strijkorkest.
Werken van Wolfgang Amadeus Mozart
Klavierquartett in g-moll KV 478
Allegro
Andante
Rondeau
Fantasie in c kleine terts KV K475
Klavierquartett in Es-dur
Allegro
Larghetto
Allegretto
Musica Amphion, in 1993 opgericht door klavecinist/blokfluitist Pieter-Jan Belder, richt zich op de uitvoering van zeventiende- en achttiende-eeuwse orkest- en kamermuziekrepertoire op originele instrumenten. De musici van Musica Amphion spelen allen in belangrijke andere barokorkesten en de meesten genieten eveneens een succesvolle solocarrière.
Musica Amphion speelde tijdens het Festival voor Oude Muziek Utrecht, en het Festival Classique in Den Haag en is regelmatig te gast op diverse podia in binnen- en buitenland. In de serie Barok Vocaal van Fred Luiten Concertorganisatie brengt Musica Amphion jaarlijks een bijzonder programma met internationale topsolisten. In 2011 initieerde Musica Amphion een meerjarig project met de titel Bach in Context. Daarin belicht Musica Amphion, samen met het Gesualdo Consort Amsterdam, Bachs cantates in hun liturgisch-muzikale context in uitvoeringen in verschillende monumentale kerken en zalen in Nederland en Duitsland.
Musica Amphion verzorgde de laatste jaren talloze cd-opnamen. De discografie omvat onder meer Bachs Brandenburgse Concerten, het Musikalisches Opfer en de concerten voor 2, 3 en 4 klavecimbels, Telemanns complete Tafelmusik en de complete werken van Corelli. Een opname op het label Quintone, met klavierconcerten van Bach en zonen verdiende een 10 in het cd-tijdschrift Luister en werd in de pers gewaardeerd als “de meest aansprekende barok-cd sinds lange tijd” (Kasper Jansen, NRC).
Rie Kimura, viool
Femke Huizinga, altviool
Evan Buttar, cello
Pieter-Jan Belder, pianoforte

Terug naar overzicht

Binnenkort

zondag 16 Maart
zondag 23 Maart
zondag 30 Maart
nieuwsbrief - Aanmelden
